Hotellfaciliteter
Populärt på hotellet
- Parkering
- Bastu
- Bar
- Hundvänligt hotell
Ingen hotellfrukost utan kakor :) Mer information om cookies
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
details are loading...
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Läser in kalender...
Apart Hotel Gera är ett mysigt hotell med en god atmosfär och utmärkt service strax utanför centrum i den tyska staden Gera. I närheten finner du ett stort grönområde och en rolig djurpark där hela familjen kan umgås och titta på djur som kängurur och lamor.
Upptäck de natursköna omgivningarna på uppfriskande promenader eller cykelturer. I centrala Gera kan du beundra de karaktäristiska kyrkorna och torgen som återspeglar stadens rika historia. För den som vill shoppa erbjuder Gera flera charmiga små butiker, och shoppinggallerior. För en dos av den lokala kulturen kan du besöka Otto Dix Haus som är ett museum tillägnat konstnären av samma namn.
Börja din dag med en läcker frukost i frukostrummet på hotellet. Prova lokala specialiteter i hotellets typiskt tyska bistro som har en mysig terrass där du kan sitta på sommaren. I hotellets bar kan du koppla av med en kall öl från regionen. Det finns även en bastu och möjlighet att boka en avslappnande massage.
De 67 rummen på Apart Hotel Gera har skrivbord, TV, gratis WiFi, och badrum med dusch och toalett.
Incheckning 15:00
Utcheckning 12:00
Öppningstid: 06:00 - 00:00
Tidig incheckning. Ja
Frukost på rummet 4,50 €
Måndag: 06:30 - 09:30
Tisdag: 06:30 - 09:30
Onsdag: 06:30 - 09:30
Torsdag: 06:30 - 09:30
Fredag: 06:30 - 09:30
Lördag: 07:30 - 10:30
Söndag: 07:30 - 10:30
Tillåtet: OK i vissa rum, på förfrågan. Observera att du inte är garanterad ett husdjursrum förrän din förfrågan är godkänd av hotellet.
5,90 € per husdjur per natt
Ja
50
Försök igen genom att uppdatera sidan