Texten är automatiskt översatt och kan därför vara svår att förstå
Inom en snar Hannover hittar du Best Western Hotel Peine-Salzgitter. Det finns olika affärer och restauranger i närområdet.
Best Western Hotel Peine-Salzgitter har bekväma rum som är utrustade med en TV och ett badrum med dusch, toalett och hårtork. Dessutom är en stämningsfull restaurang där du kan njuta av god mat på kvällen på hotellet. Wi-Fi och gym på Best Western Hotel Peine-Salzgitter är gratis.
Best Western Hotel Peine-Salzgitter ligger i staden Peine. Hotellet är lättillgängligt eftersom det inte är långt från motorvägen A2. Om du bor på Best Western Hotel Peine-Salzgitter, bör du besöka Rasch Chocolate Museum: Ett paradis för chokladälskare! Från hotellet når du Heywood Park inom 15 minuter. I denna park finns också en liten sjö för underbara timmar. Ett besök i Hannover erbjuder sig. Shoppa här omfattande, eller besöka en av de många museer!