Specialerbjudande
Viktig information
- Betala på plats
Ingen hotellfrukost utan kakor :) Mer information om cookies
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
details are loading...
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Läser in kalender...
Best Western Plus Hotel Excelsior ligger nära det bilfria kvarteret Anger i den tyska staden Erfurt. Inom gångavstånd finns centralstationen, Angermuseum och den charmiga gamla stadsdelen.
Promenera på de medeltida kullerstensgatorna i centrala Erfurt och njut av atmosfären på ett av torgen från en mysig uteservering. Fördjupa dig i stadens rika historia och kulturliv med besök till domkyrkan, Severi-kyrkan och Folkmuseet. Se även den unika bosatta bron Krämerbücke som sträcker sig över floden Gera.
Börja dagen med en riklig frukostbuffé i hotellets restaurang där du till middag även kan njuta av specialiteter från Thüringen, och internationella rätter. Hotellet har en bar, bastu, solarium och möjlighet för dig att beställa en skön massage.
De 77 rummen på Best Western Plus Hotel Excelsior är bekvämt inredda med en TV med betal-TV, telefon, trådlöst internet, minibar och ett badrum med badkar/dusch, hårtork och badprodukter.
Incheckning 15:00
Utcheckning 12:00
24-timmars reception
Tidig incheckning. Du får inte tillgång till rummet tidigare, men är välkommen att lämna ditt bagage i receptionen.
Frukost på rummet 2 €
Måndag: 06:30 - 10:30
Tisdag: 06:30 - 10:30
Onsdag: 06:30 - 10:30
Torsdag: 06:30 - 10:30
Fredag: 06:30 - 10:30
Lördag: 07:00 - 11:00
Söndag: 07:00 - 11:00
Barn är välkomna att bo på det här hotellet. Max antal barn samt priser kan variera beroende på ålder och rumstyp.
Tillåtet: OK i vissa rum, på förfrågan. Observera att du inte är garanterad ett husdjursrum förrän din förfrågan är godkänd av hotellet. ,i restaurangen,I baren
10 € per husdjur per natt
Hela hotellet är rökfritt
77
Försök igen genom att uppdatera sidan