Texten är automatiskt översatt och kan därför vara svår att förstå
Hotel Gooiland ligger i centrum av Hilversum, media staden i Nederländerna. Fastigheten är en av de vackraste nationella monument och designades 1936 av arkitekten Jan Duiker. Njut av unika i hotellet och få chansen att besöka omgivande städer.
De 56 ljusa rum, inklusive två familjerum och fyra sviter är utrustade med beprövade, holländska märkesvaror i linje med guldålder radio. De lyxiga rummen är utrustade med en platt-TV, gratis Wi-Fi, luftkonditionering, Nespresso-maskin, ett badrum med regndusch och hårtork. Dessutom kan du njuta av utsökta badprodukter Marie-Stella Maris. En höjdpunkt av sviterna är den gröna växten väggen bredvid badkaret, vilket skapar en mysig atmosfär.
På hotellet kan du börja med en balanserad frukost varje dag och låt den avsluta kvällen i hotellets bar med en drink. Hotellet har ingen restaurang, men det är omgivet av restauranger, som ger en god lunch och middag.
Om du är en ivrig teater-goer, du är på rätt plats vid Hotel Gooiland. Teatern är i själva verket i samma byggnadskomplex. Du uppmanas också den perfekta platsen för hotellet till en att göra dagsturer till Amsterdam eller Utrecht.