Hotel le Dome är ett karaktäristiskt hotell som ligger tätt intill en tunnelbanestation i underbara Bryssel. Från hotellet har du roliga Belgian Comic Strip Center inom gångavstånd.
Bryssel är en mångsidig stad som erbjuder dig en händelserik och intressant semester. Besök ett av stadens många museer, som Belvue som återger stadens rika historia. Missa inte den världsberömda statyn Manneken Pis, och den fantastiska utsikten vid Atomium. För den shoppingsugne finns Rue Neuve och Avenue Louise med sina mängder av butiker.
Hotellet serverar riklig frukost, lunch och läckra middagar i den egna restaurangen. För affärsresenären finns det även goda konferensmöjligheter.
Hotel le Dome har 125 bekväma rum som är utrustade med TV, minibar, telefon, te och kaffekokare och ett badrum med badkar och/eller dusch, toalett och hårtork.