Hyr en cykel och upptäck närområdet med den enorma och vackra nationalparken Veluwe i närheten. Hotellet är lugnt beläget i ett skogsområde.
Från hotellet finns möjlighet till flera utflykter både till fots, med cykel och med bil. Besök den mysiga staden Apeldoorn, som har fina shoppinggator och mysiga uteserveringar. I närheten ligger apparken Apenheul som är en lärorik och rolig upplevelse för hela familjen.
På hotellet finns en restaurang som erbjuder frukost, lunch och middag. Njut av regionala och säsongsbetonade specialiteter. Vid varmt väder kan du avnjuta mat och dryck på den mysiga terrassen. På hotellet finns wellness i form av bastu, turkiskt bad och ett solarium.
De bekväma rummen har TV, dusch, telefon och gratis Wifi. Rummen mot trädgården har en fransk balkong och en sittgrupp.