Nordrhein-Westfalen
Oops, något gick fel...
Nordrhein-Westfalen
Nordrhein-Westfalen
Nordrhein-Westfalen – Vad tycker tidigare gäster?
Dorint an den Westfalenhallen Dortmund
Hotell i Dortmund
8.4 av 10, Mycket bra ‐ 22 recensioner
Mycket centralt, speciellt när du besöker stadion eller hallarna.
Läs mer Bettina Hermanns ‐ de, 12 Aug 2024
Hey Lou Hotel Monheim am Rhein
Hotell i Monheim am Rhein
8.4 av 10, Mycket bra ‐ 1423 recensioner
Mycket bra läge vid Rhen. Bra cykelturer i omgivningarna och till Düsseldorf [Benrath] var möjliga.
Läs mer Johann Reinartz ‐ de, 20 Jul 2026
Basecamp Hotel Dortmund
Hotell i Dortmund
8.6 av 10, Mycket bra ‐ 139 recensioner
Mycket trevliga rum, bra frukost och mycket vänlig personal i ett utmärkt läge.
Läs mer Rene Kopsch ‐ de, 4 Nov 2025
V8 Hotel Köln @ Motorworld
Hotell i Köln
9.2 av 10, Fantastiskt ‐ 21 recensioner
Välj mellan tre restauranger på hotellet och du får ett gratis besök på Motorworld, vilket är väl värt det.
Läs mer Petra Dubois-Hoogerwerf ‐ nl, 18 Jul 2026
b'mine Düsseldorf
Hotell i Düsseldorf
8.5 av 10, Mycket bra ‐ 129 recensioner
Jättebra frukost med utmärkt personal, personalen i frukostrummet får en 10+ av oss.
Läs mer Eugene Janssen ‐ nl, 13 Aug 2026
Four Points Flex by Sheraton Essen
Hotell i Essen
8.5 av 10, Mycket bra ‐ 357 recensioner
Nära julmarknaden. Lätt att nå med bil. Bra parkering vid hotellet.
Läs mer Sven Bergmann ‐ be, 8 Dec 2025
Meliá Düsseldorf
Hotell i Düsseldorf
8.2 av 10, Mycket bra ‐ 44 recensioner
Bra läge. Hotellet ser snyggt ut vid första anblicken. Frukosten var mycket god. Sängen var bekväm.
Läs mer Gästrecension ‐ nl, 15 Dec 2025
Wyndham Garden Düsseldorf Mettmann
Hotell i Mettmann
7.7 av 10, Bra ‐ 123 recensioner
Centralt beläget mellan staden och motorvägen. Snyggt 4-stjärnigt hotell med bra service dygnet runt.
Läs mer robert kool ‐ nl, 17 Maj 2026
Maifeld Sport- und Tagungshotel
Hotell i Werl
8.2 av 10, Mycket bra ‐ 51 recensioner
Ett mycket rent hotell med en mycket bra frukost och vänlig personal. Vi hade en utmärkt måltid i restaurangen.
Läs mer Gästrecension ‐ de, 27 Jul 2026
ibis Düsseldorf Airport
Hotell i Düsseldorf
8.4 av 10, Mycket bra ‐ 212 recensioner
Väldigt nära flygplatsen, det är ju trots allt ett flygplatshotell. 24-timmarsreceptionen är alltid tillgänglig för frågor.
Läs mer Andreas Nickel ‐ de, 4 Dec 2025
Hotellkategorier i Nordrhein-Westfalen
- 3-stjärniga hotell i Nordrhein-Westfalen
- 4-stjärniga hotell i Nordrhein-Westfalen
- Lägenhetshotell i Nordrhein-Westfalen
- Bed and breakfast i Nordrhein-Westfalen
- Slottshotell och herrgårdsweekend i Nordrhein-Westfalen
- Billiga hotell i Nordrhein-Westfalen
- Barnvänliga hotell och mini-weekend i Nordrhein-Westfalen
- Boutiquehotell i Nordrhein-Westfalen
- Exklusiva hotell i Nordrhein-Westfalen
- Familjehotell i Nordrhein-Westfalen
- Vandrarhem i Nordrhein-Westfalen
- Hotell med inomhuspool i Nordrhein-Westfalen
- Lyxhotell i Nordrhein-Westfalen
- Billigt boende i Nordrhein-Westfalen
- Hotell i Nordrhein-Westfalen med utomhuspool
- Hundvänliga hotell i Nordrhein-Westfalen
- Romantisk weekend i Nordrhein-Westfalen
- Hotell med bastu i Nordrhein-Westfalen
- Secret hotel i Nordrhein-Westfalen
- Weekend i Nordrhein-Westfalen
- Spa-hotell i Nordrhein-Westfalen
- Hotell i Nordrhein-Westfalen
- Hotell med restaurang och middagspaket i Nordrhein-Westfalen
- Mysiga hotell i Nordrhein-Westfalen
- Hotell med bubbelpool i Nordrhein-Westfalen
- Gourmetweekend i Nordrhein-Westfalen
- Stadsresa i Nordrhein-Westfalen
- Centrala hotell Nordrhein-Westfalen
- Hotell med parkering i Nordrhein-Westfalen
Topp-destinationer
- Hotell Stockholm
- Hotell Göteborg
- Hotell Malmö
- Hotell Varberg
- Hotell Västerås
- Hotell Falkenberg
- Hotell Falun
- Hotell Tällberg
- Hotell Linköping
- Hotell Helsingborg
- Hotell Uppsala
- Hotell Karlstad
- Hotell Visby
- Hotell Kalmar
- Hotell Ystad
- Hotell Lund
- Hotell Jönköping
- Hotell Örebro
- Hotell Västergötland
- Hotell Södermanland
- Hotell Skåne
- Hotell Dalarna
- Hotell Halland
- Hotell Västmanland
- Hotell Östergötland
- Hotell Småland
- Hotell Bohuslän
- Hotell Västkusten
- Hotell Österlen
- Hotell Östkusten
- Hotell Bergslagen
- Hotell Arlanda
- Hotell Köpenhamn
- Hotell Amsterdam
- Hotell Berlin
- Hotell Hamburg
Populära teman
- Spahotell för två
- Spa-hotell Stockholm
- Spa-hotell i Skåne
- Spa-hotell Göteborg
- Spa-hotell Västkusten
- Spa-hotell Halland
- Bo på slott och herrgårdar
- Hotell med Jacuzzi
- Sista Minuten
- Romantisk weekend
- Slottsweekend i Södermanland
- Badhotell med pool
- Annorlunda hotell
- Billiga hotell
- Billiga hotell Stockholm
- Billiga hotell Göteborg
- Weekendresor
- Romantisk weekend Stockholm
- Design & Boutique hotell
- Barnvänliga hotell