Vackert beläget i ett skogsområde nära den stora nationalparken Veluwe hittar du Best Western Hotel de Veluwe. Njut av sköna dagar med cykling, vandring och ridning i det härliga varierande landskapet. Besök Kröller Müller Museum i mitten av parken, med konst och skulpturer av kända konstnärer.
Besök Apeldoorn och Het Loo Palace, ett tidigare kunligt palats som är öppet för allmänheten och har en magnifik trädgård. i Apeldoorn finns också ett roligt aphus som garanterat är ett populärt utflyktsmål om du reser med barn.
Börja dagen med en riklig frukost på hotellet. I restaurangen serveras under dagen lunch och middag med säsongens råvaror med ett regionalt fokus. Hotellet har en mysig loungebar, samt en härlig utomhuspool. Om du vill koppla av inomhus finns ett wellness-område med pool och bastu.
Rummen är bekvämt inredda och har gratis Wifi, TV och telefon, samt ett badrm med dusch och toalett.