Upgrade Special
Viktig information
- Betala på plats
Ingen hotellfrukost utan kakor :) Mer information om cookies
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
details are loading...
Försök igen
Uppdatera sidan om det inte fungerar.
Läser in kalender...
Dorint Hotel Dresden har ett utmärkt läge för den som vill upptäcka Dresden och ligger nära flera sevärdheter som Frauenkirche, museet Zwinger och Semper Opera.
I museet Grüne Gewölbe finns Europas största skattsamling, med massor av spännande föremål, och för den som vill shoppa finns utmärkt shopping på Prager Strasse och Meissner Strasse. Passa på att koppla av i Grosse Garten, och hyr en cykel för en härlig tur längs floden Elbe, eller välj att upptäcka staden från två hjul.
Hotellet har en restaurang som serverar medelhavsmat, samt en riklig frukost. I baren serveras diverse drycker, och passa även på att nyttja hotellets wellness-avdelning, som består av pool, bastu, ångbad, och bubbelpool. Det finns även möjlighet att boka en härlig massage eller skönhetsbehandling.
Alla rum är utrustade med Wifi, TV och ett badrum med hårtork, toalett och badkar och/eller dusch.
Incheckning 15:00
Utcheckning 12:00
24-timmars reception
Tidig incheckning. Ja
Frukost är valfritt 19,50 € per person per frukost
Frukost på rummet 5 €
Måndag: 06:30 - 10:30
Tisdag: 06:30 - 10:30
Onsdag: 06:30 - 10:30
Torsdag: 06:30 - 10:30
Fredag: 06:30 - 10:30
Lördag: 06:30 - 10:30
Söndag: 06:30 - 12:00
Barn är välkomna att bo på det här hotellet. Max antal barn samt priser kan variera beroende på ålder och rumstyp.
Tillåtet: OK i vissa rum, på förfrågan. Observera att du inte är garanterad ett husdjursrum förrän din förfrågan är godkänd av hotellet.
15 € per husdjur per natt
Hela hotellet är rökfritt
243
Försök igen genom att uppdatera sidan